Letní škola - Krkonoše 2018

Wing Tsun Slezsko

Letní škola - Krkonoše 2018

V půlce července proběhla v Krkonoších letní škola pod vedením Sifu Zdeňka Kobrleho, kde naši instruktoři a žáci usilovně zlepšovali svůj Wing Tsun. I přesto, že se trénovalo 7 hodin denně jen s krátkou přestávkou na oběd, zdálo se, že čas plyne jako voda. Tréninky probíhaly na hřišti před penzionem, který jsme měli po celou dobu pobytu jen pro sebe.

 

    
 

Žáci se zdokonalovali hlavně ve cvičení Chi sao, kde rozvíjeli podvědomé reakce a plynulost pohybu. Nevynechali však ani bojové aplikace, kdy se naučili vyprostit ze škrcení či chycení. Jako zpestření proběhly na konci soustředění zkoušky adeptů na šedé tričko, kteří museli prokázat svou znalost forem, bojových vstupů a chi saa proti několika soupeřům. Nakonec zkoušku zdárně složili a tričko si opravdu zasloužili. Na soustředění dorazil i žák z Norska a učitelé z Amstrdamu, kde Sifu Zdeněk pravidelně pořádá semináře.

 

     
    
 
 

Kromě Wing Tsunu probíhaly i tréninky Escrimy, kde se kromě klasických drilů zlepšovaly i základní koncepty jako je balanc, síla a soustředěnost.

 

 
 
 

Těšíme se na příští rok.