Seminář Hongkongský den 6 | Obrana proti tupým zbraním

Wing Tsun Slezsko

Seminář Hongkongský den 6 | Obrana proti tupým zbraním

Jakýkoliv předmět v rukou agresora ať už jde o tyč, klacek, baseballovou pálku či obyčejnou sklenici jednoznačně může činit útok proti obránci destruktivnějším.  Úspěšnost obrany spočívá zejména v dobrém zvládnutí taktické a technické stránky boje, ale taktéž ve schopnosti ovládnout vlastní psychiku (stres, strach, paniku atd.).

V sobotu 8. 10. 2019 proběhl seminář s názvem Hongkongský den Wing Tsun Slezsko, kde hlavním tématem byla právě schopnost odvrátit útok výše popsanými předměty.

Počáteční pohodu v útocích tyčí, které občas spíše připomínaly kouzlení hůlkou ve stylu „Harry Potter“, vystřídaly nekompromisní útoky v duchu pouličních rváčů, a obránci ihned pochopili o čem to venku asi bude. Na konci semináře byl vidět znatelný posun, a mám za to, že to bude fungovat. Taková příprava má smysl a má šanci připravit naše žáky na reálné situace.  Snažíme se, aby naše semináře i výuka samotná nikdy ve výsledku nesklouzla k systému fungujícímu pouze v tělocvičně, kdy žáci umí reagovat jen na přesně domluvené pohyby, rychlost apod., které nemají s realitou nic společného. Věřím, že se nám to daří.“

Dodává k semináři Petr Walaski, který spolu s instruktory Ondrou Michejdou a Denisem Sarközym seminář vedl.

 

Seminář - Obrana proti tyči Obrana proti tyči Obrana proti tyči

Demonstrace útoku tyčí Obrana proti úderu tyčí Obrana proti úderu tyčí

Obrana proti úderu tyčí pomocí nohou útok tyčí instruktor Ondřej Michejda

Obrana proti úderu tyčí Nácvik obrany proti úderu tupou zbraní Pohodová atmosféra na semináři

Obrana proti úderu tupou zbraní Žena má rovněž právo se bránit

Chi Sau Lehké zranění po útoku tyčí

Obrana proti úderu tyčí kopem Hongkongský den společné foto

Petr Walaski