Učíme děti základní škol, jak se nestát obětí únosu.

Wing Tsun Slezsko

Učíme děti základní škol, jak se nestát obětí únosu.

Důležitým základem pro prevenci obtěžování a únosů našich dětí je rozvinout v nich schopnost rozpoznat a předcházet krizovým situacím spojeným s únosy, ale i dalším násilím páchaným na dětech. Tomuto tématu jsme se věnovali již v článku Sebeobrana dětí | Nezbytnost situačních her.
Pokud se však do fyzického kontaktu s únoscem přesto dostanou, musíme jim dát účinné návody a šanci na úspěšnou obranu. Bránit se v případě dětí nespočívá ve schopnosti únosce zlikvidovat, na to bohužel nemají dostatečné fyzické předpoklady, ale zejména jak jednání útočníkovi co nejvíce ztížit, upozornit okolí a získat čas, než přijde pomoc.
A právě tomuto tématu se věnuje série workshopů s názvem „Sám sobě ochráncem“, které pořádáme i letos pro první stupně základních škol našeho regionu.
 
Fotoreportáž zachycuje workshop na Základní škole Oldřichovice. Děti byly skvělé a věříme, že si v případě nutnosti vzpomenou na hadráka, klíště, pouta nebo jak reagovat v případě snahy útočníka unést je dopravním prostředkem.
 
Děkujeme vedení školy za pozvání a paním učitelkám za hezkou fotodokumentaci.
 
Sebeobrana dětí Sebeobrana dětí