Víkendový kemp – cesta, jak rychleji proměnit „vědět“ v „být schopen“

Wing Tsun Slezsko

Víkendový kemp – cesta, jak rychleji proměnit „vědět“ v „být schopen“

Je známo, že pouze vědět, jak se ubránit z nás bojovníka nedělá a nevyhraje žádný souboj. Je to pouze informace, kterou je nezbytné proměnit v reálnou schopnost bojovat a ubránit se. Nejrychlejší způsob, jak získat zmíněnou schopnost je učit se od kvalitních lektorů a cvičit tak často, jak to jenom jde.

 

Z těchto důvodů organizujeme pro naše studenty mimo jiné i pravidelné víkendové kempy. Ten poslední proběhl první květnový víkend v Jeseníku nad Odrou, kde přes čtyřicet bojovníků přivítalo Sifu Zdeňka Kobrleho a jeho instruktory na jejich historicky prvním semináři u nás ve Slezsku.

Velmi si ceníme přístupu Sifu Zdeňka i jeho instruktorů, kteří se prakticky celý den nezastavili. Velmi ochotně předávali své zkušenosti a trpělivě vysvětlovali jednotlivé detaily našeho systému sebeobrany každému ze zúčastněných bojovníků.

Víkend to byl jistě velmi náročný, ale dle reakcí zúčastněných splnil svůj cíl. Jsme opět o kus blíže schopnosti být dobrými bojovníky a jednou i mistry. V neposlední řadě jsme taktéž utužili kolektiv, který je v našich školách perfektní.