× Wing Tsun O nás Školy Naše kurzy Děti Články Aktuality Členská sekce
Loading...

Petr Walaski

Petr se pohybuje na poli bojových umění přes 30 let.

Začínal v oddílu karate Třinec. Byl reprezentantem České republiky ve sportovním zápase kumite bez rozdílu stylu. Mezi největší úspěchy patří 4 místo na Mistrovství Evropy všech stylů karate.

Postupem času se stal šéftrenérem třineckého oddílu karate, který tehdy patřil mezi špičku v České republice (6 členů oddílu bylo v národním výběru všech stylů karate). K největším trenérským úspěchům patří tituly mistrů i vicemistrů Evropy. Pomyslné mety „černého opasku“ dosáhnul v 19 letech.

Po ukončení sportovní kariéry pokračoval ve studiu reálné sebeobrany, a protože se držel zásady „Nezažiješ, nevíš, nemůžeš předat!“ rozhodl se získat zkušenosti jako člen security na koncertech, festivalech a také v nočních klubech. Pár let byl členem Ochranné služby Policie ČR.

V té době se výuka karate orientovala spíše směrem ke sportu, chyběla mu komplexnost pojetí boje, a tak považoval za nutné hledat i jinde. To, co hledal našel v systémech Wing Tsun a Latosa Escrima organizace EWTO (Evropská Wing Tsun Organizace), které plně odpovídaly jeho představám o komplexnosti a reálnosti bojového systému.

V této organizaci pokračoval s výukou do roku 2018, kdy se poprvé setkal s pojetím boje a Wing Tsun v podání Sifu Chrise Collinse a jeho osobního žáka Sifu Zdeňka Kobrleho. Efektivnější a realističtější přístup k boji a metodice výuky jej ohromil natolik, že po dvaceti letech cvičení se rozhodl opustit organizaci EWTO, a přidal se k rodině HKWTA (Hong Kong Wing Tsun Asociation).

Díky Sifu Zdeňkovi Kobrlemu zůstal zachován i přístup ke zbraňovému systému Escrima, jelikož je současně s Wing Tsun mistrem i tohoto systému a také přímým žákem velkého mistra a zakladatele Latosa Escrimy René Latosy.

Petr je současně lektorem v oblastech komunikace v konfliktních situacích a prevence násilné kriminality pro laickou veřejnost i profesní skupiny (úředníci, zdravotníci apod.). Jeho oblíbeným tématem je prevence kriminality páchané na dětech (šikana, kyberšikana, únosy dětí apod.).