× Wing Tsun O nás Školy Naše kurzy Děti Články Aktuality Členská sekce
Loading...

Wing Tsun Slezsko

Wing Tsun Slezsko je sjednocujícím názvem pro školy bojového umění a sebeobrany Wing Tsun organizace HKWTA (Hong Kong Wing Tsun Association) s působištěm ve Slezsku. V současné době nás najdete ve městech Ostrava, Český Těšín a Třinec.

Historie Wing Tsun Slezsko sahá do roku 1998, kdy se v Třinci dala dohromady malá skupina nadšenců o toto bojové umění v čele s Petrem Walaskim a Michalem Macurou. V roce 2001 vzniká oficiálně klub Wing Tsun v Třinci pod hlavičkou organizace EWTO (Evropská Wing Tsun Organizace) a patronací rakouského mistra Sifu Olivera Königa. V roce 2014 se Petr Walaski rozhodl jít svou cestou a otevírá další školu v Českém Těšíně a následně pak v Ostravě (2017).

„JAK TRÉNUJEŠ, TAK BOJUJEŠ!“

V roce 2018 se začala psát nová éra pro školy Wing Tsun Slezsko. Wing Tsun dokáže být ještě efektivnější a funkčnější, než jsme si mysleli. Po setkání se Sifu Zdeňkem Kobrlem (HKWTA), ukázce systému výuky i pojetí boje Sifu Chrise Collinse, zjišťujeme, že tvrzení předkládané evropskými mistry o „vylepšeném“ evropském Wing Tsun oproti zkostnatělému Wing Tsun v Hong Kongu nebude až tak pravdivé. Nebylo už pro nás jiné cesty, než ukončit svou cestu v organizaci EWTO a stát se součástí cesty bojovníků HKWTA, po které stále jdeme a vyučujeme ve všech našich školách.

Více o Wing Tsun si můžete přečíst zde, nebo rovnou zvolte ukázkovou lekci v některé z našich škol.

Hong Kong Wing Tsun Asociation (HKWTA)

HKWTA je světová organizace založená Sifu Chrisem Collinsem, přímým žákem velmistrů Leung Tinga a Cheng Chuen Funa. Hlavním cílem organizace je šířit odkaz Hongkongského pojetí Wing Tsun, a předávat znalosti dalším zájemcům o toto bojové umění.

Na začátku byly mnohaleté zkušenosti, vlastní výklad systému Wing Tsun a boje obecně, a samozřejmě vynikající lektorské dovednosti Sifu Chrise. Funkční a realistické pojetí výuky Sifu Chrise přitahuje nejen úplné začátečníky, ale i dlouholeté studenty a držitelé vysokých stupňů v jiných Wing Tsun organizacích. S nárůstem počtu žáků i škol bylo logickým krokem založení organizace, která by jednotlivé školy sdružovala, rozvíjela a udržovala vysoký standard výuky. V roce 2011 tak vzniká HKWTA, která má dnes zastoupení kromě domácího Hong Kong i v zemích jakými jsou například Česká republika, Švédsko, Norsko, Anglie, Německo, Itálie, ostrov Réunion, Kanada, Alžírsko, Tunisko, Nizozemsko.

..číst dále
Mám zájem