× Wing Tsun O nás Školy Naše kurzy Děti Články Aktuality Členská sekce
Loading...

Sifu Zdeněk Kobrle

Sifu Zdeněk začal s cvičením Wing Tsun v roce 1998. V té době byl jeho Sifu Oliver König z Vídně, který byl představitelem Evropské Wing Tsun Organizace (EWTO). V roce 2006 Sifu Zdeněk organizaci opouští a pokračuje ve výuce pod vedením Sifu Reimerse z Mnichova a Sifu Henry Müllera ze Süssenu v organizaci World Martial Arts Alliance (WMAA).

Na sklonku roku 2012 poznává Sifu Zdeněk ve Švédsku Sifu Chrise Collinse z Hongkongu, který měl na jeho další vývoj a výuku Wing Tsun zásadní vliv. V květnu 2013 odjíždí poprvé do Hongkongu, kde privátně trénuje se Sifu Chrisem Collinsem, a kde se rovněž setkává s velmistrem Cheng Chuen Funem. Po návratu domů spoluzakládá Czech Wing Tsun Association, která se stává oficiální českou pobočkou Hongkongské Wing Tsun Asociace, založenou Sifu Chrisem Collinsem.

Dnes Sifu Zdeněk vyučuje v mnoha školách u nás v České republice, ale vyučuje žáky i v dalších evropských zemích jako je například Holandsko, Tunis či Norsko. Sifu Zdeněk je mimo Wing Tsun i mistr bojového systému Latosa Escrima a přímým žákem velmistra René Latosy.